Magyarul a világról - Békássy Ferenc élete és üzenete a mai kornak

Ludovika Huszár Lovarda/1. emelet-Büfé és rendezvény tér (Ludovika Huszár Lovarda)

Ludovika Huszár Lovarda/1. emelet-Büfé és rendezvény tér

Ludovika Huszár Lovarda

1089 Budapest, Korányi Sándor u. 3c (Bejutás az Orczy-parkon át, a Campus körút felől)

Tisztelt Érdeklődők!

A Nemzetközi Főigazgatói Iroda Magyarul a világról című sorozatának újabb rendezvényén Békássy Ferencre emlékezünk.  Ő a huszadik század elejének reményteljes irodalmárja volt, aki a Cambridge-i Egyetemen tanult és jóbarátja volt John Maynard Keynesnek, a híres angol közgazdásznak. Békássy önként jelentkezett az Osztrák-Magyar Monarchia hadseregébe, hogy hazáját szolgálja. 1915-ben tragikus körülmények között hősi halált halt az orosz fronton, Bukovinában. Életművét Weiner Sennyei Tibor gondozza, aki nemrégiben találta meg a fiatalon elhunyt költő verseit egy angliai lakás padlásán. Szándékunk szerint Békássy Ferenc rövid, ám hősies élete példamutató lehet a Nemzeti Közszolgálati Egyetem hallgatói számára, hiszen ő a lehető legtöbbet áldozta fel szülőföldjéért, amit csak egy ember megtehet. Rendezvényünkön a köszöntőbeszédre felkértük Dr. Deli Gergely Rektor Urat.

Dátum: 2023. május 30.

Időpont: 16:00

Helyszín: Ludovika Huszár Lovarda

Az előadáson való részvétel regisztrációhoz kötött. A rendezvény "kollégiumi pontszerző" eseménynek minősül az NKE-s hallgatók részére.

Szeretettel várjuk Önöket!

Üdvözlettel: